Bizi Takip Edin!
SPOR SALONUMUZ
Türk mimar ve   mühendislerinin özgün bir proje olarak tasarladığı ve 2004 Yılında   Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan Kadir Has   Kongre Merkezi ve Spor Salonu 23 Mayıs 2008’de hizmete açılmıştır.   Bugüne kadar başta FIBA 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası olmak üzere   Avrupa Basketbol ve Voleybol Şampiyonaları, Dünya Kick Box Şampiyonası   gibi uluslararası ve ulusal birçok spor müsabakasına ve organizasyona ev   sahipliği yapmış olan tesisimiz 7200 kişilik kapasitesiyle Türkiye’nin   en büyük salonlarından birisidir.

Toplam 30.000 metrekare kapalı   alan’dan oluşan salonun 464 adet taşıyıcı kolonu bulunmaktadır. Salonun   dış cephesi için alüminyum kompozit panel ve transparan cam cephenin   birlikte kullanıldığı bir kaplama seçilmiştir. Salonun aydınlatılması   amacıyla 104 adet projektör kullanılmaktadır. En son teknoloji ile   donatılmış her an kullanıma hazır olan seslendirme, iklimlendirme ve   benzeri teknik donanıma sahip olan tesisimiz günümüzde mevcut spor   tesisleri standartlarının her anlamda çok daha ilerisindedir.

Tesisimiz   yalnızca bir spor merkez olmak dışında bünyesinde barındırdığı, sergi   salonları ve kafelerle aynı zamanda bir sosyal yaşam ve kültür   merkezidir. Tesisimiz bünyesinde 1 adet 300 kişilik, 1 adet 200 kişilik   kongre salonu ve ayrıca bir adet 100 kişilik toplantı salonu   bulunmaktadır. Basketbol, voleybol, hentbol gibi takım sporları dışında   tekwando, aerobik, masa tenisi, güreş, squash gibi bireysel sporlarında   yapılabileceği uygun donanım ve ekipmana sahip 10 adet salon mevcuttur.   Yine büyük salon tribün bölümünde farklı içerikli organizasyonlara   (konser, şirket genel kurulları v.b. ) uygun bir de sahne tesisimiz   bünyesinde hizmet vermektedir. Tesisimizin çevresinde toplam 1000   araçlık otopark bulunmaktadır. Ayrıca tesisimiz Şehir Merkezine olan 5   ve Havaalanı’na olan 2 kilometrelik mesafesi ile de özellikle   uluslararası organizasyonlara katılan konuklarımıza kolay ulaşım imkanı   sunmaktadır.

Tesisimizde gerçekleştirilen spor aktivitelerini   arena konseptinde izlemeye uygun konuşlandırılmış 12 adet vip loca   bulunmaktadır. Salon içerisinde basın ve izleyiciler tarafından   kullanılması amacıyla kablosuz internet bağlantısı mevcuttur. Ayrıca   basın mensuplarının daha rahat çalışabilmesi amacıyla basın çalışma   odaları hizmet vermektedir.

Hizmet vermeye başladığı tarihten   itibaren gerek iç yapısı ile gerekse dış estetik görünümü ile Kadir Has   Kongre Merkezi ve Spor Salonu sektöründe bir gurur abidesi olarak yerini   almıştır.

Ünite ve Birimler :
Kayseri Büyükşehi Belediyesi Spor Etkinlikleri AŞ bünyesinde Kadir   Has Kongre Merkesi, Spor Salonu, Boks Salonu, 2 adet Squash Salonu,   Güreş Salonu, Masa Tenisi, 10 adet Soyunma Odası, 350 kişilik Kafeterya,   300 /200/150 kişi kapasiteli toplam 3 adet Konferans ve Toplantı Salonu   ve Çeşitli organizasyonların yapıldığı Konser alanı bulunmaktadır.

Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu
Melikgazi Belediye Başkanı
Sosyal Medyada Kayseri Basketbol
Tüm Hakları Saklıdır. © 2018
Kayseri Basketbol
Web Tasarım Medyatör